• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Tacizciden şoke eden savunma!

tacizciden-soke-eden-savunma

Apartmanın içine kadar takip ettiği kadına, kapısını açarken eteğini kaldırarak cinsel tacizde bulunan sanık, kendisini “Düztabanım. Merdivenleri çıkarken düştüm. Elim eteğine çarptı” diye savundu. Savunmaya inanmayan mahkeme, tacizciyi 90 gün karşılığı 1500 TL para cezasına çarptırdı.
28 Mayıs 2015 Perşembe 11:30

Apartmanın içine kadar takip ettiği kadına, kapısını açarken eteğini kaldırarak cinsel tacizde bulunan sanık, kendisini “Düztabanım. Düzgün yolda bile yürüyemiyorum. Merdivenleri çıkarken düştüm. Elim eteğine çarptı. Etek kalktı” diye savundu.
Savunmaya inanmayan mahkeme, tacizciyi 90 gün karşılığı 1500 TL para cezasına çarptırdı. İstanbul Pendik’te oturan 33 yaşındaki D.T., evinin bulunduğu apartmana kadar kendisini takip edip kapıyı açtığı sırada eteğini kaldırarak cinsel tacizde bulunan Niyazi B.’den şikâyetçi oldu. Bunun üzerine Niyazi B. hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Anadolu 30. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında şikâyetçi kadın, sanığın kendisini apartmana kadar takip ettiğini, kapıyı açtıktan sonra içeri girdiğini anlatarak, “Apartmana yeni taşındığım için binada oturan biri olduğunu düşündüm. Hatta içeri girdiğinde kendisine ‘Kapıyı açık bıraktınız, hırsız girebilir’ dedim. Cevap vermedi. Evimin kapısını açmaya çalışırken merdivenlerden geldi. Aniden eteğimin havalandığını hissettim. Dönüp baktığımda arkamda sanığı gördüm. Gülüyordu. Bağırınca kaçmaya başladı. Apartmandan yetişenler yakaladı” dedi.

TACİZE DÜZTABAN SAVUNMASI
Tutuksuz sanık ise kiralık ev bakmak için apartmana girdiğini savunarak, “Kadın, merdivenlerden çıkıyordu. Ben düztabanım. Düz yolda bile düşüyorum. Dengem bozuldu. Düştüm. Düşerken de elim ve başım kadının eteğine çarptı. Eteği açıldı. Kasıtlı olarak bir cinsel tacizde bulunmadım” diye konuştu. Hâkim, savunmanın gerçeği yansıtan bir savunma olmadığına kanaat getirerek Niyazi B.’yi 90 gün karşılığı 1500 TL adli para cezasına çarptırdı. Sanığın daha önceden de hakkında erteleme kararı verilmiş bir cezası olması nedeniyle bu ceza ertelenmedi. (Habertürk)Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/tacizciden-soke-eden-savunma--gundem-2065795/
Haber okunma sayısı: 1335Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SAMSUN - HAVA DURUMU

SAMSUN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ