• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

TV şovu yarışmacılarını IŞİD'e götürdü

tv-sovu-yarismacilarini-iside-goturdu

Avustralya’da yayınlanan “Geldiğin Yere Dön” adlı reality şov, yarışmacılarını Suriye’ye götürdü. Yarışmacılar, IŞİD’le karşı karşıya kaldı.
19 Temmuz 2015 Pazar 11:19

RealIty şov çılgınlığı Suriye’ye uzandı. Avustralyalı TV kanalı, yeni ‘belgeselinde’ katılımcıların mültecilerle ilgili fikirleriyle yüzleşmesi için onları Suriye-Irak sınırına götürdü. İnsanların görüşlerini değiştirmek için duygularının sarsılmasını temel alan programda, katılımcılar dünyanın en tehlikeli bölgelerinde ölümle yüz yüze geliyor. Avustralya’nın SBS kanalında yayınlanacak bu sezonunda ise 6 Avustralyalı yarışmacı IŞİD militanlarının 800 metre mesafede bulunduğu Suriye ve Irak’a gönderildi. Programın bu seneki formatında, Avustralya’nın mülteci politikaları konusunda farklı düşünen katılımcılar yer aldı. 
 
İŞTE O GÖRÜNTÜLER
 
 
 
Yarışmacıların sığınmacıların izlediği rotayı takip etti. Suriye’ye Irak’tan peşmergelerin eşliğinde giren çelik yelekli 6 yarışmacı, ülkenin kuzeyini takip edip Akdeniz’e doğru yolculuğa başladı. Ancak bir süre sonra Suriye’nin Haseke bölgesinde IŞİD ile YPG’nin çatıştığı alandan geçerken saldırıya uğradılar.
 
IŞİD militanlarının elindeki bir köyün 1 kilometre ötesinden geçen ekip fark edildi. 
 
 
IŞİD militanları gruba havan topuyla ateş açtı. Nicole adındaki 25 yaşındaki yarışmacı, “Bizi ‘Bir vınlama duyduğunuzda 100 metre koşmak için 30 saniyeniz var’ diye uyardılar. Deli gibi koşmaya başladık” diye yaşadıklarını anlattı.  Nicole YPG'yi kast ederek "Ateş ederek, köyde bulunan IŞİD militanlarını püskürtmeye çalışıyorlardı… O zaman gerçekten ciddi bir şeyle karşı karşıya olduğumuzu anladım" diye konuştu.
 
Maceranın nasıl tamamlandığı 28 Temmuz’da yayınlanacak bölümde ortaya çıkacak.
 
2011’den beri Avustralya’da birçok ödül alan reality şov bugüne kadar, Hindistan, Kamboçya, Irak ve Ürdün’den Avustralya’ya ulaşmaya çalışanların rotasında Avustralyalıları yarıştırdı.


Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/tv-sovu-yarismacilarini-isid-e/dunya/detay/2089582/default.htmEtiketler: Temmuz , Avustralya , Hindistan , Akdeniz , Suriye , Ürdün , Kamboçya , Video , Irak
Haber okunma sayısı: 3295Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SAMSUN - HAVA DURUMU

SAMSUN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ