• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Denizsiz kente plaj

denizsiz-kente-plaj

Bolu'da deniz kumuyla yapay plaj oluşturulacak.
06 Ağustos 2015 Perşembe 15:13

Bolu'da, Büyüksu Deresi'nin turizme ve sportif etkinliklere kazandırılması projesi kapsamında, deniz kumuyla 1  kilometrelik yapay plaj oluşturulacak. 

Kano yarışları da yapılacak

Bolu Belediyesi, doğal güzellikleri ve çok sayıda gölüyle ünlü Bolu'nun plaja kavuşturulması için, il merkezinden geçen Büyüksu Deresi'ne  yönelik proje hazırlattı. Gelecek hafta çalışmalarına başlanacak proje  kapsamında, derede 1 kilometrelik sahil oluşturulmasının yanı sıra kano yarışlarına uygun parkur düzenlemesi de yapılacak.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaptığı  açıklamada, kent sakinlerinin ve turistlerin faydalanabileceği yapay plajın yer  aldığı projeyi çok önemsediklerini söyledi.

Kentte yaşayan insanların deniz özlemini gidermek istediklerini  anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Büyüksu Deresi üzerinde bir kilometre uzunluğunda ve 50 metre  genişliğinde bir gölet oluşturacağız. Bunun için dere rehabilite edilecek. Burada  vatandaşlarımızın yüzebilmesi ve güneşlenebilmesi için gerekli teknik çalışmalar  yapılacak. Oluşturulacak yapay plaj için kamyonlarla deniz kumu getirilecek.  Projenin gelecek yıl tamamlanmasını planlıyoruz."

Yılmaz, çalışma bittiğinde Bolu halkının bir kilometrelik plaja sahip  olacağını, gölet çevresinde yürüyüş yolları, parklar ve öz çekim noktalarının da  yer alacağını vurgulayarak, "Gölette, insanlar yüzme imkanına kavuşmanın yanı  sıra kano gibi su sporlarını da yapabilecek. Özellikle kano yarışmaları açısından  önemli bir parkura da sahip olacağız. Gelecekte Bolu, sporun her branşının kamp  merkezi haline gelecek" diye konuştu.Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/denizsiz-kente-plaj-konut-2098095/Etiketler: Bolu , Video
Haber okunma sayısı: 1626Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SAMSUN - HAVA DURUMU

SAMSUN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ