• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Seçmen sorgulama yaparak oy kullanacağınız yeri öğrenin!

secmen-sorgulama-yaparak-oy-kullanacaginiz-yeri-ogrenin

1 Kasım 2015’de yapılacak seçim için nereden oy kullanacağınızı öğrenmeniz gerekmekte. Seçmen sorgulama yaparak bilgilerinize ulaşabilirsiniz. İşlemin nasıl yapıldığı haberimizin devamında...
27 Ekim 2015 Salı 21:24

Ülkemizde en son 7 Haziran 2015 günü yapılan genel seçimden iktidarı kuracak çogunlukta bir parti çıkmadığı için tek başına iktiadar çıkmamıştır. Tek başına iktiadar kurabilecek parti olmadığı içinse koalisyon kurma çalışmaları tek ihtimal haline gelmiş ve bu doğrultuda Cumhurbaşkanı en çok oranda oy alan parti liderine koalisyon görüşmeleri için yetki vermiştir. Bu yetkiden sonra ise artık yetkiyi alan parti başkanı koalisyon görüşmelerine başlamış ve bu doğrultuda diğer partiler ile görüşmelere başlamıştır. 
 
Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız. 
 
SEÇMEN SORGULAMA İLE İLGİLİ BÜTÜN DETAYLAR!
 
Yapılan koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkmayınca ise Cumhurbaşkanı bir başka parti liderine hükümet kurma yetkisini vermeyince Anayasamız gereği 45 gün içinden hükümet kurulamadığı için ülke son seçimden itibaren 90 gün sonra ilk Pazar günü seçime gitmek zorunda kalmıştır. Anayasa gereği iseseçim kararı alınmış ve ülke 1 Kasım 2015 günü tekrar sandık başına gidecektir. 
 
Sizde oy verme şartlarını yerine getiriyor ve bundan dolayı 1 Kasım günü nerede oy atacağınızı merak ediyorsanız seçmen sorgulama uygulamasından yararlanabilirsiniz. seçmen sorgulama uygulaması ile birlikte artık sizde online olarak nerede oy atacağınızı öğrenebilir ve bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizde 18 yaşını doldurmuş ve TC vatandaşıysanız ayrıca askeri okullarda ya da polis okulunda okumuyorsanız oy atabilirsiniz. Sizde oy atma şartlarını yerine getiriyor ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde hangi sandıkta oy atacağınızı öğrenmek istiyorsanız seçmen sorgulama uygulamasından yararlanabilirsiniz. Biz sizlere bu haberimizde seçmen sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte online olarak yapabileceğiniz işlemler oldukça fazlalaşmıştır. Bu işlemlerden birisi de seçmen sorgulama işlemidir. Sizde bu konu hakkında aşağıda yer alan bölümü okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Biz aşağıda yer alan bölümde maddeler halinde seçmen sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları sırası ile izlemeniz yeterli olacaktır.
 
Seçmen sorgulama için ;
Seçmen sorgulama için ilk olarak yapmanız gereken https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp adresine giriş yapmak olacaktır.
Daha sonra ise karşınıza çıkacak olan sayfada ilk olarak yapmanız gereken nüfusun kayıtlı olduğu ili belirlemeniz olacaktır. Bu bölümde yer alan işlemi de yerine getirdikten sonra bir sonra ki adımda yapmanız gereken işlemler ise aşağıda yer almaktadır.
Bir sonraki işlemde yani daha sonra ki adımda sizden girmenizi istenilen bilgi ise TC kimlik numaranızdır. TC kimlik numaranızı da ilgili alana eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra bir sonraki adımda yapmanız gereken işlem ise aşağıda yazmış olduğumuz adımlardır.
Daha sonra ise nüfus cüzdanınızda yer alan sıra numaranızı sıra no yazan alana girmeniz gerekmektedir.
Tüm bu işlemleri yerine getirdikten sonra son olarak resim doğrulama yazan bölümün yanında yer alan harf ve rakamları yine aynı kısmın altında yer alan kutucuğa eksiksiz girdikten sonra sorgulamanızı yapabilirsiniz.
 


Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/secmen-sorgulama-yaparak-oy-gundem-2138938/Etiketler: Anayasa , Apple , Video , YSK
Haber okunma sayısı: 1687Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SAMSUN - HAVA DURUMU

SAMSUN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ