• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

"Samsunspor, olumsuz imajını düzeltecek"

samsunspor-olumsuz-imajini-duzeltecek

Yabancı futbolcuların alacaklarının ödenmemesi nedeniyle FIFA'da 12 dosyası bulunan Samsunspor Kulübü'nün yöneticileri, kötü imajı düzeltmek amacıyla FIFA yetkilileriyle görüşecek.
09 Mart 2015 Pazartesi 17:43

Yabancı futbolcuların alacaklarının ödenmemesi nedeniyle  FIFA'da 12 dosyası bulunan Samsunspor, kötü imajını değiştirmek için FIFA'ya gidiyor.
 
Samsunspor Kulübü Başkan Yardımcısı Rüştü Araboğlu, AA muhabirine,  Samsunspor'un yabancı oyuncuların alacakları konusunda FIFA'da 12 dosyasının  bulunduğunu söyledi.
 
Kulüp Başkanı Erkut Tutu'nun talimatıyla FIFA'ya Samsunspor'u anlatmak  için randevu talebinde bulunduklarını belirten Araboğlu, başvurudan iki gün sonra  FIFA'nın kendilerine randevu verdiğini ifade etti.
 
Türkiye'den "itibar düzelmek için" FIFA'ya kimsenin gitmediğine  dikkati çeken Araboğlu, "İlk defa bizim gibi bir kulüp, FIFA gözündeki itibarını  düzeltmek için görüşmeye gidiyor" dedi. Araboğlu, Samsunspor'un yabancı oyuncuların alacakları konusunda  özellikle FIFA nezdinde çok ciddi itibar kaybına uğradığını belirterek, "Biz  artık bu imajımızın düzeltilmesi için FIFA'ya gidiyoruz" diye konuştu.
 
Oyuncularla her şeye rağmen anlaşmaya çalıştıklarını dile getiren  Araboğlu, şunları kaydetti: "Ama bunları yaparken FIFA'daki Samsunspor'a olan güven kaybını  ortadan kaldırmak istiyoruz. FIFA'ya biz kendimizi anlatacağız. Kesinlikle 'bizi  affedin, borçlarımızı öteleyin, futbolcularla konuşun, bize iyi davransınlar'  gibi tek bir şey FIFA'dan istemiyoruz. Biz sadece kaybettiğimiz güveni ve itibarı  sağlamaya çalışacağız. Bu kulübünün 1965'ten bu yana sürdürdüğü itibarı yeniden  sağlamayı amaçlıyoruz."
 
Araboğlu, Samsunspor Kulüp Başkanı Erkut Tutu, Samsunspor Sportif  Direktörü Coşkun Zeren ve kulüp avukatlarıyla görüşme için yarın İsviçre'nin  Zürih kentine gideceklerini söyledi. 
 
  
 


Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/-samsunspor-olumsuz-imajini---2025521-skorerhaber/Etiketler: İsviçre , Samsunspor , Video
Haber okunma sayısı: 2433Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SAMSUN - HAVA DURUMU

SAMSUN

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ